Лічильник – пристрій для підрахунку, обліку, вимірювання кількості та витрат речовини, яка проходить крізь нього.
Витратомір – пристрій для вимірювання кількості речовини (об’єму чи маси), що пройшла через визначений потік за одиницю часу. Для обліку визначення кількості рідини, що пройшла трубопроводом за певний проміжок часу, необхідно витратомір об’єднати з лічильником. Витратомір Коріоліса – прилад, який дає можливість проводити вимірювання масових витрат рідин і газу та їх густини через прояв сили Коріоліса, тобто масова витрата визначається безпосередньо, а не через вимірювання швидкості або об’єму.
На підприємствах, діяльність яких пов’язана з обігом нафтопродуктів, точний контроль і облік є надзвичайно важливими у роботі, оскільки вимірювальне обладнання з часом може мати відхилення від точних заводських налаштувань. Не допускається експлуатація неповіреного вузла обліку паливно-мастильних матеріалів. Відсутність можливості точного контролю призводить до збитків на АЗС та репутаційних ризиків.
За умовами методики повірки здійснюються операції з перевірки комплектності, маркування, зовнішнього огляду, відбувається перевірка електричної міцності ізоляції силових кіл живлення, електричного опору ізоляції, електричного опору між заземлюючими контактами і корпусом, перевіряється герметичність та функціонування. Підлягає контролю стабільність показів за відсутності витрати, визначаються відносна похибка при вимірюванні масової (об’ємної) витрати та маси (об’єму) води та абсолютні похибки при вимірюванні густини та температури. За позитивними результатами повірки видається свідоцтво про повірку, оформлюється запис в експлуатаційній документації та проводиться пломбування витратомірів-лічильників.